ЯК ВИБРАТИ ІНГАЛЯТОР (НЕБУЛАЙЗЕР)?
А чи є у вас інгалятор? З таким питанням все частіше звертаються лікарі до батьків у випадку, коли захворювання дитини стосується дихальної системи. І все частіше можна почути схвальні відгуки тих, хто скористався цим диво-пристроєм. То в чому ж секрет і особливості апарата під назвою «небулайзер» і як правильно його застосовувати?
Для початку варто розібратись – що таке небулайзер (інгалятор), які його види існують і чим вони відрізняються між собою.
Небулайзер – це медичний прилад, який перетворює рідкий лікарський препарат в аерозоль з чітко заданим розміром частинок (2-5 мкм). Це здійснюється для того, щоб ліки дійшли до найбільш віддалених відділів бронхіального дерева. Таким чином, цілком, що якщо лікарський препарат доставити безпосередньо до вогнища запалення – ефект лікування значно кращий, настане він швидше, а ймовірність побічних ефектів – знизиться. Однак, варто запам’ятати, що через інгалятори-небулайзери не можна інгалювати ефірні олії, розчини, що містять олії, а також саморобні настої і відвари! Це може привести до масляної емболії – закупорки бронхів, що небезпечно для життя пацієнта. Ліки для небулайзера продаються в аптеках у формі небул, а також, звичайно, потребно проконсультуватись у лікаря!
Сучасні небулайзери (інгалятори) поділяються на два типи: перший тип – це ті, які перетворюють лікарську речовину у аерозоль під дією стиснутого повітря (струменевий або компресорний небулайзер, інгалятор); другий – аерозоль утворюється за допомогою ультразвукових хвиль (ультразвуковий небулайзер, інгалятор).
Компресорні небулайзери складаються з двох основних частин: компресора, що створює потік повітря з чітко заданим об'ємом і тиском та небулайзерної камери, в якій відбувається утворення аерозолю. Компресор і небулайзерна камера з'єднані між собою трубкою. Компресор і небулайзерна камера повинні підходити один до одного, бути з одного комплекту.
В ультразвукових небулайзерах формування аерозолю відбувається в результаті впливу високочастотного ультразвуку на рідку лікарську речовину, що в свою чергу призводить до нагрівання речовини і часткового руйнування високомолекулярних сполук, в числі яких муколітики, антибіотики і ряд інших. Інгаляція саме даними речовинами за допомогою такого небулайзера не досягне бажаного лікувального ефекту. Це основний недолік ультразвукових небулайзерів, який частково обмежує область їх застосування. Для проведення самостійних інгаляцій в домашніх умовах такий тип небулайзерів застосовувати не доцільно.
Підсумовуючи, можна впевнено стверджувати, що небулайзерна терапія сьогодні – це найбільш перспективний та дієвий методом невідкладної терапії органів дихання, загострення бронхіальної астми і хронічних обструктивних хвороб легенів.
Якщо так склалося, що у Вас не має власного інгалятора, не проблема, у нас Ви можете взяти його на прокат!
Власний матеріал. www.ustymko.com