Контакти

Пн.-Сб. 9.00-20.00
(067) 671-16-51
(050) 132-41-14

ПЕРЕДВІСНИКИ ПОЛОГІВ

Ось і минають останні тижні Вашої вагітності і майбутня мама починає готуватися до зустрічі з дитинкою. Звісно, без Вас процес пологів не відбудеться, пропустити його не вдасться :). Проте жінці варто знати про так звані передвісники пологів, щоб краще підготуватися до появи такого очікуваного ЧУДА!!! Перебіг пологів у кожної жінки розвивається і протікає по-своєму, але завжди існують деякі моменти, спільні для більшості жінок. Як же зрозуміти, що з нами, жінками, відбувається?

В останні тижні вагітності організм зазнає плавної зміни гормонального профілю. У міру закономірного старіння плаценти знижується кількість вироблюваного нею прогестерону, а відносна кількість іншого жіночого гормону — естрогену — навпаки, зростає. Прогестерон «царював» в організмі протягом усього терміну виношування плоду забезпечуючи збереження вагітності, ефекти ж естрогену спрямовані протилежно, на підготовку до пологів. Коли концентрація естрогену в крові досягне максимуму, рецептори головного мозку сприймуть це як сигнал до пологів і почнеться родова діяльність. Ті зміни, які відбуваються в організмі вагітної жінки під впливом зміни гормонів і готують родові шляхи до появи малюка на світ, і називаються — передвісники пологів. Згідно з літературними медичними даними, цей процес відбувається на 38-39 тижні вагітності, але у багатьох жінок деякі з провісників можуть з'явитися за день-два до пологів. Якщо для вас це будуть другі пологи, провісники, ймовірно, розпочнуться трохи пізніше, ближче до моменту появи на світ вашого малюка.

Спробуємо розглянути найбільш поширені ознаки. Варто зауважити, що перечислені вони тут не в порядку появи, оскільки немає одного шаблону. Також у  деяких жінок бувають не всі передвісники пологів, але всі вони однаково важливі.

«Опускання» або «опущення» живота.

Майбутня мама може раптом помітити, що їй полегшало дихати, а живіт змістився долілиць. «Опущення» живота відбувається тому, що передлежача частина плоду опускається до входу малого тазу й відбувається відхилення дна матки вперед внаслідок деякого зниження тонусу черевного преса. Сидіти й ходити при цьому стає трохи важче, але зникає печія. У жінок, що народжують вперше, живіт опускається зазвичай за 2 - 4 тижні до пологів. У тих хто народжує знову - напередодні пологів. Буває, що «опущення» живота не відбувається зовсім.

Частішання сечовипускання й дефекації

 Позиви до сечовипускання стають частіше, тому що збільшується тиск на сечовий міхур. Гормони можуть впливати й на кишечник жінки, викликаючи так зване попереднє очищення (приблизно, як перед іспитом :)). У деяких жінок можуть спостерігатися легкі спазми в животі і пронос. Незначний понос напередодні назначеного терміну може бути передвісником пологів

Біль в попереку (внизу спини), що переміщається.

Така біль часто супроводжується почуттям втоми і важкості, неможливістю зручно влаштуватися на довгий час. Вона відрізняється від звичайної болі у попереку, яку відчуває більшість жінок в кінці вагітності, посидівши або постоявши деякий час. Ці відчуття швидше нагадують дискомфорт перед менструальним періодом. Цей слабкий передвісник пологів може виникнути за декілька днів до пологів окремо або разом з іншими ознаками.

Зміна рухової активності плоду

 Маля може то трохи затихати, то дуже активно рухатися. Така ситуація часто лякає майбутню маму. Тут варто пам’ятати, зниження рухової активності дитини, пов'язану з тим, що при масі біля 3-х кг дитині тісно в порожнині матки. Дитина рухається МЕНШЕ, але рухається – тоді немає підстав для хвилювання.

Нерегулярні скорочення матки

 Після 30-го тижня вагітності можуть з'явитися так звані хибні перейми. Вони нерегулярні й мало болісні. Дуже часто їх приймають за початок пологів. Але якщо не встановлюється регулярний і тривалий ритм цих переймів, а інтервали між ними не скорочуються, то це – НЕ початок пологів. Щоб визначити, чи посилюються перейми чи ні, засікайте і записуйте час, тому що його легко забути після декількох переймів

Зміна настрою та апетиту

 Зміна настрою багато в чому пов'язана з нейроендокринними процесами, що відбуваються в організмі вагітної перед пологами. Стан апатії може зненацька змінюватися бурхливою діяльністю. Стосовно ж апетиту – то частіше він зменшується. Навіть, якщо всю вагітність хотілося їсти «за двох», то за кілька тижнів до пологів жінки їдять менше.

Відходження слизової пробки

 Слизова пробка - це виділення з піхви слизу, що може бути безбарвним, жовтуватим, або злегка пофарбованим кров'ю. Така поява крові може відбутися за декілька днів до інших передвісників пологів, але може відбутися і за декілька годин після початку переймів. Варто наголосити, що якщо кров тече постійно, це НЕ «поява крові, і про це потрібно негайно повідомити лікаря!!! Втрата слизової пробки - певна ознака настання пологів. Слизова пробка може відійти за 2 тижні до пологів, а може й за 3-4 дні. Відходження слизової пробки - ще не привід їхати в пологовий будинок. Проте варто проконсультуватися з лікарем, хоча б по телефону.

Дорогі матусі, хочеться зауважити, що НЕОБОВ'ЯЗКОВО, щоб перед пологами жінка відзначала ВСІ перераховані вище передвісники. Звичайно, у майбутньої мами спостерігаються 2-3 ознаки пологів, що наближаються. Іноді, передвісники пологів можуть бути відсутні або протікати непомітно. Проте, існують також основні ознаки, які свідчать про те, що пологи починають!

  1. Початком пологів вважають появу РЕГУЛЯРНИХ скорочень мускулатури матки - переймів. Тут важливо наголосити саме на регулярності! Ритмічні скорочення – це відчуття  тиску в черевній порожнині. Перші перейми супроводжуються тупим болем у попереку або стегнах. Потім відчуття можуть бути схожі на ті, що бувають при болісній менструації. Поступово дискомфорт при переймах стає відчутнішим, а інтервал між переймами скорочується. У проміжках між переймами звичайно настає певне полегшення, дискомфорт та больові відчуття зникають. Справжні родові перейми повторюються кожні 15-20 хвилин (можлива й інша періодичність) з поступовим зменшенням інтервалу між ними до 3-4 хвилин.
  2. Пологи можуть початися з відходження навколоплідних вод. При цьому, якщо розрив плодового міхура невеликий, то води можуть почати підтікатий раніше. Плодовий міхур може розірватися раптово, тоді води «линуть сильним потоком». Води можуть відійти до того, як почнуться ритмічні скорочення матки. Частіше це відбувається в тих хто народжує не вперше. При розриві плодового міхура болю не відчувається. Якщо води відійшли відразу, до настання ритмічних переймів - варто їхати в пологовий будинок негайно! Якщо води поки підтікають, то в запасі є кілька годин. Звичайно води прозорі й не мають запаху. Якщо ж їхній колір злегка зеленуватий, не забудьте сказати лікареві!!!

Час, коли варто їхати в пологовий будинок залежить від кількох факторів:

-          Якщо відійшли навколоплідні води (сильним протоком) – треба негайно їхати в пологовий;

-          Якщо інтервали між переймами скоротилися до 3-4 хвилин – варто їхати в пологовий;

-          Якщо це не перша вагітність – процес пологів значно скорочується.

-          Якщо пологовий знаходиться далеко від місця знаходження породіллі – варто виїжджати раніше.

Пам’ятайте основне: пологи – це природній процес, який під силу лише жінці! У цей найважливіший момент Ви повинні довіряти собі і вашому лікареві! А ще усвідомлювати, що Вашому малятку в цей момент у рази складніше, ніж Вам. А мить вашої зустрічі – стане НАЙЩАСЛИВІШИМ днем у Вашому житті!!!

Власний матеріал. www.ustymko.com