Контакти

Пн.-Сб. 10.00-19.00
(067) 67-116-51

ЗБИРАЄМОСЬ В ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК (НЕОБХІДНІ РЕЧІ ДЛЯ МАМИ ТА ДИТИНИ)

Ось уже й третій триместр Вашої вагітності. Почати збиратися в пологовий будинок краще завчасно, десь після 30 тижня. Навіть якщо Ви належите до тих людей, що встигають зібратися в останню мить, не відкладайте цей, без сумніву, приємний процес на далеке «потім». Зібрана у пологовий будинок сумка на останньому місяці вагітності щонайменше додасть Вам впевненості: «Я готова!» Завдання цієї статті допомогти Вам, майбутня матусе, скласти список необхідних речей, які знадобляться Вам на пологах та у перші дні життя Вашого чуда.

1. Першим пунктом у списку, без сумніву, будуть документи.
- Паспорт
- Обмінна картка
Для сімейних або партнерських пологів можливо будуть необхідні ще й паспорт чоловіка, результати аналізу на стафілокок і флюорографію, а також спеціальний дозвіл на проведення спільних пологів від керівництва лікарні. Проте, необхідність цих додаткових паперів слід обговорити з Вашим лікарем.

2. Одяг для мами.
- Довга футболка або нічна сорочка
- Халат
- Тапки
Зазвичай, під час вступу до пологового будинку Вам дозволять переодягнутися у своє. Довгу футболку або нічну сорочку можна замінити сорочкою чоловіка. До речі, для сімейних пологів чоловікові теж необхідний „спецодяг”. Це мають бути штани, сорочка або футболка і тапки, а також, можливо, одноразові халат та бахіли. Тапок можна мати дві пари – одні для палати, інші для душу. До слова, дуже хороша думка поскладати речі окремо: ті, що потрібні на пологи+документи, речі на пологи для дитинки, одяг, необхідний протягом перебування в пологовому, речі на виписку для себе і для дитинки.
- Саморобні (або спеціальні куповані) прокладки (10-15 шт.)
- Післяродові (або одноразові) трусики
- Нічна сорочка
- Бюстгальтер для годування (мінімум 2 шт.)
У перші дні доведеться використовувати саморобні прокладки. Їх слід приготувати заздалегідь, випрати та пропрасувати. Вони значно м'якіші за куповані і не дратують шкіру. Крім того, так легше оцінити ступінь крововтрати, що при використанні магазинних зробити практично неможливо. Коли вибираєте нічну сорочку, пам'ятайте, що доступ до грудей повинен бути максимально легким – їх Вам необхідно буде декілька. Найкраще купити недовгі бавовняні сорочки з ґудзиками спереду. Стосовно білизни – чекайте збільшення грудей в середньому на 2 розміри.

3. Одяг для малятка в родзал.
- Одна тонка шапочка
- Одноразовий підгузник
- Пелюшки: тонка і байкова
- Сорочечки-бодіки: тонкий і теплий
- Шкарпетки
- Тонкі рукавички
Пам'ятайте таке: речі для дитинки з огляду на стерильність мають бути добре випраними та пропрасованими з двох сторін, із зовнішніми швами, щоб не подразнювати ніжну шкіру дитинки.

4. Одяг та інші речі для перебування дитини в пологовому будинку.
- Сорочечки або бодіки, що защіпаються між ногами
- Тоненький комбінезон або повзунки з кофтиною
- Теплі кофтинки-розпашонки
- Шкарпетки 2-3 пари
- Шапочки 2-3 шт.
- Ковдрочка
- 5 тонких і 2-3 байкові пелюшки
- Підгузники для новонароджених (від двох до п’яти кг)
- Дитячий крем зволожуючий
- Присипку чи олійку
- Вологі серветки
- Ватка та ватні палочки
- Дитяче мильце (найкраще з дозатором для зручності використання)
- Ножниці із заокругленими краями, якщо Ваше маля народилося з чудовим «манікюром»
Стосовно кількості одягу: комусь і 2 повзунків буде достатньо, а комусь і 5 замало. Тут справа уподобань. Повзунки з кнопочками між ніжками зручніші при заміні підгузників. Щодо розміру – є поділ за віком, тобто 0-3, проте вони можуть суттєво відрізнятися між собою, а є – за ростом – тут легше підібрати (найменше 50 та 56 см).

5. Засоби гігієни та інші речі для мами.
- Набір постелі (для власного максимального комфорту)
- Рушники (окремо для душу, для рук, для дитятка)
- Одноразові пелюшки 5-10 шт. (для дитинки та мами)
- Одноразові прокладки для грудей (адже між годуваннями молоко може підтікати)
- Засоби гігієни (зубна щітка, паста, гель для душу, одноразовий шампунь, туалетний папір, салфетки вологі та сухі, щітка для волосся, гумка, дзеркальце і т.д.)
- Засіб від тріщин на сосках
- Посуд: горнятко, миска, ложка (можливо, також кип’ятильник чи електрочайник)
- Мобільний телефон та зарядний до нього
- Записник та ручку
- Вода та щось перекусити (запитайте в лікаря, що краще)

Оскільки вимоги до речей, які повинна мати породілля, у пологових будинках суттєво відрізняються, то, мабуть, їх перелік варто узгодити заздалегідь у тому медичному закладі, де ви збираєтесь народжувати. Деякі пологові будинки видають ще й список медикаментів, необхідних на пологи. Візьміть з собою також ті речі, які особисто Ви вважаєте життєво необхідними – це може бути фотоапарат, плеєр з музикою, яка Вам подобається та заспокоює, молитовничок… і впевненість – все буде добре і скоро Ви уже з малятком повернетесь додому!

Власний матеріал.  www.ustymko.com